Czy klinika ginekologiczna przeprowadzająca zabieg aborcji i usuwania ciąży oferuje transport dla pacjentek?

Niechciana ciąża to problem, który będzie powracał niezależnie od przyjętych rozwiązań prawnych i ustroju politycznego. To kwestia związana z naszą codziennością. Pomijając kwestie związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi niechcianej ciąży, warto skupić uwagę na klinice aborcyjnej i tym w jaki sposób można zorganizować sobie dojazd na miejsce. Odległość w sytuacji przygotowania się do zabiegu usuwania ciąży jest utrudnieniem. Szczególne znaczenie ma bezpieczny i komfortowy powrót. Większość zabiegów usuwania niechcianej ciąży przez Polki wykonywana jest w Czechach i w Słowacji. Ta pozornie niewielka odległość od miejsca, w którym znajduje się profesjonalna, posiadająca wykwalifikowany personel, klinika aborcyjna, może być jednak problemem dla kobiet mieszkających w centralnej i północnej Polsce. Dlatego informacje dotyczące sposobu w jako zorganizowany jest dojazd, przejazd i powrót mają zasadnicze znaczenie jeśli chcemy, aby przerwanie ciąży wiązało się z jak najmniejszą dawką stresu.

Pierwszym, narzucającym się środkiem transportu jest samochód. Jeśli naszym celem jest klinika aborcyjna warto zadbać o powrót. Jeżeli więc zdecydujesz się udać do Czech lub Słowacji w sprawie niechcianej ciąży, warto abyś zatroszczyła sie o własne bezpieczeństwo. Zabierz ze sobą kogoś bliskiego. Kogoś, kto da ci potrzebne wsparcie lub po prostu poprowadzi za ciebie samochód jeśli gorzej się poczujesz. Może się zdarzyć, że zabieg usuwania ciąży będzie przeprowadzany metodą próżniową tj. w znieczuleniu ogólnym. Zgodnie z procedurami w przypadku przyjęcia narkozy nie będziesz mogła prowadzić samodzielnie pojazdów mechanicznych przez co najmniej 12 godzin. Bez kogoś, kto zrobi to za ciebie konieczny okazać się może nocleg w Czechach lub w Słowacji. Każda klinika aborcyjna mieści się w okolicy, w której zorganizowanie noclegu nie jest problemem, ale to zawsze ma wpływ na to jakie są koszty aborcji. Osoba, która nam towarzyszy może okazać się wymogiem prawnym. Będzie tak w przypadku kiedy zabieg usuwania ciąży dotyczył będzie niechcianej ciąży osoby nieletniej. Klinika aborcyjna nie odmówi pomocy kobiecie niepełnoletniej lecz oczywistym wydaje się w takim wypadku akces opiekuna prawnego lub rodzica. Korzystając z własnego, prywatnego środka transportu możesz być spokojna o dojazd. Stan dróg w Czechach i w Słowacji jest zadowalający i nie powinien budzić twoich obaw jeśli chodzi o przejazd.

Co zrobić w przypadku jeśli nie dysponujesz własnym samochodem?

Rozwiązania są dwa. Pierwsze to wykorzystanie to zdanie się na transport publiczny. Pociąg, autobus lub bus istnieją jako możliwe rozwiązanie tego problemu jednak istnieje ryzyko, że wpłynie to na terminowość naszego przybycia na miejsce lub zbędne zwiększenie dawki stresu z uwagi na konieczność przesiadek, a to sprawi, że dojazd może okazać się udręką. W tym wypadku również powrót będzie niekomfortowy, a może nawet niebezpieczny dla twojego zdrowia. W związku z tym każda klinika aborcyjna wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentem zapewniając im komfortowy transport. Konieczne jest jednak zasygnalizowanie w klinice aborcyjnej takiej potrzeby. Wtedy osoba odpowiedzialna, za dojazd i powrót pacjentek poinformuje cię o istniejącej możliwości skorzystania z kilkuosobowego busa, w którym podróżowała będziesz wraz z innymi pacjentkami udającymi się na zabieg usuwania ciąży. Możliwość tak zorganizowanego przejazdu istnieje w kilkudziesięciu miastach polski.

Jeśli już wiesz jak wygląda twój przejazd, co dalej?

Wciąż możesz czuć się bezpieczna i zaopiekowana. Klinika aborcyjna dba o twój komfort psychiczny. Dojazd następuje “pod drzwi” kliniki, a ty nie musisz przejmować się tym jak do niej dotrzesz w obcym mieście, żeby przejść zabieg usuwania ciąży. Co więcej, po zakończonym zabiegu, powrót nie jest twoim zmartwieniem. Klinika aborcyjna zapewnia ci transport powrotny, który zawozi cię bezpośrednio w miejsce zbiórki od, której zaczęła się twoja podróż.

Czas najwyższy zapytać – ile kosztuje tak zorganizowany transporti?

Klinika aborcyjna ustala te kwestie autonomicznie. Zdarza się, że cena dojazdu, przejazdu i powrót wliczone są w cenę usuwania ciąży przez profesjonalistów w klinice aborcyjnej. Czasami może to być jednak opłata dodatkowa. Jej koszt to kilkaset złotych.

Dla porządku spróbujmy zebrać w całość najważniejsze informacje:

Klinika ginekologiczna oferuje transport w obie strony dla każdej pacjentki, która zgłosi takie zapotrzebowanie
Przejazd oraz powrót z kliniki ginekologicznej odbywa się w wyznaczonym dniu oraz godzinie
Każda pacjentka może we własnym zakresie przyjechać do kliniki korzystając z prywatnego transportu

To co powinnaś wiedzieć to, że:

klinika aborcyjna organizuje transport dbając o twoje bezpieczeństwo i komfort fizyczny i psychiczny oferując dobrze wyposażone, sprawne i wygodne busy;
pojazdy, które zapewniają ci przejazd nie są oznaczone, więc jesteś w pełni zanonimizowana, a twoje towarzyszki podróży jadą tam na zabieg usuwania ciąży, więc jeśli chcesz możesz porozmawiać o swoich problemach i spotkać się ze zrozumieniem i empatią;
kierowcy dbają o terminowość i punktualność;

Każdego roku ogromna liczba polskich kobiet udaje się do Czech lub Słowacji w celu usunięcia niechcianej ciąży. Ich opinie dotyczące kliniki aborcyjnej oraz transportu są jak najlepsze. Zatem jeżeli planujesz zabieg usuwania ciąży, interesuje cię aby dojazd, przejazd i powrót przebiegł sprawnie i bezstresowo skontaktuj się z nami i przekaż nam swoje oczekiwania. Jesteśmy gotowi pomóc i udzielić odpowiedzi na wszystkie twoje pytania.